چرا واردکنندگان کامیون دست دوم وارداتی از دولت طلبکار هستند؟
عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کامیونداران اصفهان در پاسخ به توقعات واردکنندگان کامیون های دست دوم گفت: قرار نبوده این افراد کامیون های به روز FH یا اسکانیا و یا …..را بفروشند و برای کامیون وارداتی ثبت نام کنند و حالا هم در تحویل اسقاط آن از دولت طلبکار باشند و سرمایه حدود ۱۶۰ هزار فرسوده سوار را زیر سوال ببرند.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کامیون داران اصفهان در پاسخ به توقعات واردکنندگان کامیون های دست دوم گفت: قرار نبوده این افراد کامیون های به روز FH یا اسکانیا و یا …..را بفروشند و برای کامیون وارداتی ثبت نام کنند و حالا هم در تحویل اسقاط آن از دولت طلبکار باشند و سرمایه حدود ۱۶۰ هزار فرسوده سوار را زیر سوال ببرند.

به گزارش تین نیوز، محسن جلالی در پاسخ به اعتراض این افراد به قیمت گواهی اسقاط خودرو که به اعتقاد آنان قیمت بالایی دارد، تاکید کرد: این افراد می گویند اسقاط در آن زمان  ۹۷ میلیون تومان بوده و انتظار دارند با این تورم باز هم اسقاط به همان قیمت به ایشان داده شود، سوال اینجاست که آیا آنان حاضر هستند کامیون وارداتی را برای مثال به قیمت ۴ میلیارد به دست ایشان رسیده با همین قیمت در بازار به فروش برسانند یا صحبت از ۶ الی هفت میلیارد تومان است؟

وی با توجه به اطلاعیه هایی از سوی واردکنندگان کامیون  با عنوان «تجمع مالکان کفن‌ پوش کامیون‌ های وارداتی» در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، به خبرنگار ما گفت: چرا این انتظار وجود دارد که فرسوده سوار که ۳۰ سال در بدترین شرایط کاری در حال خدمت رسانی به این آب و خاک بوده کامیون خود را به قیمتی که وارد کنندگان توقع دارند، اسقاط کند؟

این فعال صنفی با بیان این که معتقد است همان دلالی که کامیون اروپایی را وارد کرده و حالا قصد فروش آن را دارد  برگه اسقاط را هم خریداری کرده است، عنوان کرد:  افرادی که می گویند گواهی اسقاط را باید دولتی بدهد، مگر دولت کامیون دارد که اسقاط کند و به آنان بدهد؟ کامیون های اسقاطی و در حال کار شاید هر کدام وسیله امرار معاش دو الی چهار خانواده هستند.

وی در پاسخ به این اظهارات که کمبود کامیون وجود دارد و ورود این کامیون های وارداتی می تواند کمبود کامیون را جبران کند، تاکید کرد: نه تنها هیچ باری زمین نمانده است  بلکه برای هر یک بار پنج کامیون در نوبت هستند.

او افزود: با این روش که دولت در پیش گرفته و وارد کنندگان در پی واردات کامیون هستند، دیری نخواهد گذشت که فضایی برای سو استفاده  سرمایه دار مهیا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: باید یاد بگیریم که به حقوق صنفی همکاران احترام گذاشته و راضی نشویم که برای رسیدن به اهداف شخصی خودمان زحمات ۳۰ سال  همکاران زحمت کش را  را زیر پا له کنیم. آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

بیشتر بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.