کامیون‌داران در مرزها روزانه ۵۰۰ هزار تومان ضرر می‌کنند

به گفته دبیر کانون انجمن صنفی کامیون‌داران کشور، به دلیل بسته‌بودن برخی مرزها و توقف کامیون‌ها، کامیون‌داران به علت هر روز توقف ۵۰۰ هزار تومان ضرر می‌کنند.

احمد کریمی دبیر کانون انجمن صنفی کامیون‌داران در پی توقف کامیون‌ها در مرزهای مختلف کشور از جمله مرز میرجاوه و مهران اعلام کرد: تصمیمات گرفته شده در مورد باز یا بسته بودن مرزهای ایران دیر اطلاع رسانی شده و به همین دلیل شاهد توقف کامیون‌ها در بعضی از پایانه‌های مرزی هستیم.

بر این اساس، بیشتری مشکلات به وجود آمده برای کامیون‌داران در مرزهای میرجاوه و پس از آن مهران دیده شده است. در مرز میرجاوه به دلیل نبود امکان ورود به خاک کشور همسایه و وجود نداشتن شرایط برگشت، هنوز تعداد زیاد از کامیون‌ها با بارهای حاوی مواد اشتعال‌زا در صف انتظار حضور دارند.

به نظر می‌رسد اگه اطلاع‌رسانی برای اعلام عدم بارگیری و تاریخ آن به شرکت‌های باربری قوی‌تر بود، بارنامه‌ها صادر نمی‌شد و مشکلات این چنینی به‌وجود نمی‌آمد.

احمد کریمی در این زمینه گفت: به خاطر وجود ناهماهنگی‌ها در روزهای گذشته، حتی روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند نیز کامیون‌های زیادی راهی مرز مهران در غرب این کشور شدند در حالی که این مرز در آن زمان هم بسته بود.

خسارات وارده به کامیون‌داران، صاحبان کالا و باربری‌ها

با توجه به مشکلاتی که بیان شد و به خاطر متوقف ماندن کامیون‌ها در مرز میرجاوه و مهران، سه قشر ضرر می‌کنند. دبیر کانون انجمن صنفی کامیون‌داران در مورد این خسارت‌ها توضیح داد: هیچ یکی از شرکت‌های باربری و صاحبان کالا حاضر نیستند که بارهای ارسالی چند روز در مرز متوقف بماند. به همین خاطر خساراتی به شرکت‌های باربری و صاحبان کالا وارد می‌شود و بیشتر از این دو قشر، کامیون‌داران هستند که خسارت می‌بینند.

بر اساس آخرین توافقی که میان کانون شرکت‌های حمل و نقل بار و کانون کامیون‌داران شکل گرفته است، زیان وارد شده برای توقف هر روز کامیون در مرزهای کشور، ۵۰۰ هزار تومان محسوب می‌شود.

بارنامه الکترونیک از خسارات جلوگیری می‌کرد

به نظر می‌رسد اگر در سال‌های اخیر صدور بارنامه الکترونیک و تشکیل ساختار آنلاین و اینترنتی برای صدور بارنامه اجرایی می‌شد، مشکلاتی از قبیل ارسال اشتباه کامیون‌ها به مرزها و خسارات چند ده میلیونی این تصمیمات، به وجود نمی‌آمد.

در ضمن با اجرایی شدن صدور الکترونیکی و اینترنتی بارنامه، از انتقال بیماری میان رانندگان و کامیون‌داران و همچنین انتقال بیماری از کشورهای همسایه به داخل کشور و برعکس جلوگیری می‌شد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.