اجرای مرحله دوم طرح کنترل اضافه تناژ ناوگان حمل و نقل عمومی کالا
مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از اجرای مرحله دوم طرح کنترل اضافه تناژ ناوگان حمل و نقل عمومی کالا خبر داد.

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از اجرای مرحله دوم طرح کنترل اضافه تناژ ناوگان حمل و نقل عمومی کالا خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرهاد مهریاری، مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،  دومین مرحله از طرح کنترل اضافه تناژ ناوگان حمل و نقل جاده ای کالا به مدت یک هفته از پنجم تا دوازدهم شهریور ماه سال جاری با مشارکت پلیس راه راهور و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سراسر کشور اجرا می شود. 

وی افزود: اقدام به حمل بار بیش از ظرفیت مجاز از سوی برخی رانندگان حامل کالا، علاوه بر تخریب رویه آسفالت موجب کاهش عکس العمل راننده در کنترل وسیله نقلیه شده و زمینه را برای وقوع تصادفات جاده ای فراهم می کند.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مهریاری تاکید کرد: به منظور ارتقاء ایمنی و عبور و مرور بر اساس تفاهم نامه با پلیس راه راهور فرا جا مقرر شده است با همکاری و مشارکت ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها در سراسر کشور و پاسگاه های پلیس راه و استقرار گشت های مشترک سیار و ثابت، ظرفیت و مهار صحیح و ایمن محموله های ناوگان کنترل شود، همچنین به تخلفات رانندگان رسیدگی و خسارت وارده به راه دریافت نیز دریافت شود.

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری با بیان اینکه مرحله اول طرح مذکور از ۱۱ لغایت ۱۸ تیرماه سال جاری در ۲۹۷ محور اجرا شد، خاطرنشان کرد: در نتیجه ۱۴ هزار و ۴۰۵ وسیله نقلیه مورد کنترل قرار گرفت که یکهزار و ۳۱۹ مورد دارای اضافه بار بودند.

منبع:تین نیوز

بیشتر بخوانید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.