طرح خانه دار کردن دریا نوردان کلید خورد/ اسلامی: اقدام معاون گمرک غیراخلاقی بود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی در حاشیه مراسم روز دریا نورد با بیان این‌که در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران، اتوبوس فاقد صورت وضعیت بود،‌ اظهار کرد: به دلیل ناتوانی راننده در کنترل اتوبوس این حادثه دلخراش روی داد.

وی به سانحه اتوبوس سربازان معلم اشاره کرد و افزود: یکی از مسائل مهم در این حادثه عدم کنترل اتوبوس توسط شرکت حمل و نقلی بوده است. در این حادثه نیز راننده به دلیل سرعت بالا (۱۴۹ کیلومتر بر ساعت) نتوانسته اتوبوس را کنترل کند و این حادثه تاسف‌بار اتفاق افتاد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که بر اساس مصوبه کمیسیون ایمنی راه‌ها سازمان‌ها از به‌کارگیری اتوبوس های خود برای جابجایی کارکنان و برگزاری تورهای دانشجویی منع شده‌اند،‌تصریح کرد:‌ مقصر حادثه اتوبوس سربازان شرکت حمل و نقل است.

اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع واردات کامیون های دست دوم اروپایی و مباحث پیش آمده طی روزهای گذشته و اقدام معاون فنی گمرک در نشان دادن امضای وی،‌گفت: اقدام معاون فنی گمرک در نشان دادن امضای بنده بدون این‌که آنرا بخواند عملی غیر اخلاقی بود.

اسلامی افزود : قانون میگوید واردات کامیون ها تا سه سال ساخت باید در ازای گواهی اسقاط کامیون فرسوده باشد وزیر نمیتواند دستور دهد بدون گواهی اسقاط کامیون ها ترخیص شود و چنین دستوری خلاف قانون است.

وی اظهار کرد:مردم کامیون وارد کرده اند که طبق قانون بوده است و دستگاه های مربوطه باید اجازه دهند این ها وارد کشور شوند تا جایگزین ناوگان های فرسوده که در جاده ها تردد دارند شود.تا کنون ۲۰۰ کامیون ترخیص و پلاک شده اند.

وزیر راه و شهرسازی در پایان از طرح خانه دار کردن دریا نوردان با استفاده از ظرفیت‌های طرح ملی مسکن خبر داد و گفت: به دلیل مشغله فراوان تاکنون موفق به ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ملی املاک و اسکان نشده‌ام و در اولین فرصت این کار را انجام خواهم داد.

همچنین افزود: هر استانی که دریا نوردان بخواهند میتوانند در قالب طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.