دسته بندی سرویس های ترانزیت

ترانزیت کالا را میتوان به دو دسته داخلی و بین المللی تقسیم کرد.حمل و نقل های بین المللی به دلیل دخیل بودن یک یا چند کشور در آن نیازمند قوانین و عهد نامه های مشترک بین کشور ها میباشد.

در حمل و نقل داخلی ، کالای مورد نظر فقط در محدوده یک کشور جابجا می شود . به این ترتیب نیازی به گذر از کریدور های ترانزیتی بین المللی نیست . حمل و نقل داخلی را نمی توان در یک بستر قانونی گنجایش داد زیرا خدمات مختلفی در این حوزه برای مشتریان انجام میشود مانند اتوبار و شرکت های اسباب کشی ، سرویس های پیک در انواع مختلف ، پست داخلی ، ارسال کالای تجاری به صورت داخلی و … .

کالا های ترابری را میتوان به چهار دسته دریایی هوایی، زمینی(جاده ای) حمل و ریلی تقسیم کرد.

حمل و نقل بین المللی دریایی : در این روش لجستیک ترابری کالا و عبور از مرز ها با استفاده از کشتی ها صورت میگیرد.کالایی که از طریق دریا ها حمل می شود معمولا به صورت کانتینری حمل می شود تا از امنیت آن اطمینان حاصل شود . حمل و نقل دریایی یکی از به صرفه ترین نوع حمل تجهیزات و محموله است. 

شرکت های کشتیرانی و حمل و نقل دریایی بین المللی ایران با تعاملاتی که با ارگان های مسئول از جمله سازمان بنادر و دریانوردی و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و … برقرار می کنند قابلیت حمل کالا را در مسیر های بین المللی ایجاد می کنند

حمل و نقل بین المللی هوایی :در این شیوه ی ترانزیت از هواپیما برای حمل کالا استفاده می شود . در این روش به علت گذر از مرز های یک یا چند کشور ، از قوانین بین المللی تبعیت می شود . خدمات حمل و نقل هوایی تنها محدود به ترانزیت کالای تجاری نیست و به طیف گسترده ای از نیاز های مردم توسط ناوگان هوایی پاسخ داده می شود .

 شرکت هایی که خدمات حمل و نقل هوایی بین المللی را در ایران انجام میدهند با استفاده از قرارداد های همکاری با خطوط هوایی خارجی ، مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری ، مجوز کنوانسیون حمل و نقل هوایی جهان IATA اعتباربخشی می شوند .

یک از خدمات حمل و نقل هوایی بین المللی ارسال بار مسافری می باشد که به مدارکی از جمله کپی پاسپورت فرستنده و گیرنده ، کپی کارت ملی فرستنده و گیرنده ، آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی / Zip Code گیرنده و شماره تلفن ، لیست بسته بندی کالا به همراه ابعاد بسته ها به سانتیمتر نیاز است .

در اکثر این موارد حضور مسافر به هنگام بازرسی کالا و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی الزامی بوده و ارسال محموله با توجه به مقصد و مدت زمان حمل بطور معمول ۳ تا ۴ روز قبل از خروج مسافر از ایران انجام می شود.

حمل و نقل بین المللی زمینی(جاده ای) : استفاده از کامیون های مجهز و مناسب از دیدگاه لجستیک یکی دیگر از روش های ترانزیت بین المللی است . در این روش نیز به علت عبور از مرزهای کشورها، تبعیت از قوانین بین المللی اجرا می شود . استفاده از وسایل نقلیه استاندارد و رعایت امنیت و سرعت در کنار هم از عوامل مهم و رقابتی در حوزه ی حمل زمینی کالا به حساب می آیند .

از انواع خدمات حمل زمینی کالا می توان به ارائه سرویس های فول تراک (FTL) ، گروپاژ (LTL)  ، کالاهای ترافیکی، سرویس کامیونی دربست ،سرویس کامیونی خرده بار ، سرویس زمینی محمولات سنگین و ترافیکی ( بوژی ، کمر شکن و… ) ، سرویس زمینی بصورت پروژه و … اشاره کرد .

حمل و نقل بین المللی ریلی : در این شیوه حمل بار که معمولا برای کالای با مقیاس بالا و صنعتی استفاده می شود. در این روش نیز از قوانین بین المللی ترابری کالا استفاده میشود . قطار ها با توجه به مسیر های ریلی که امروزه در حال توسعه هستند به امکان خوبی برای ترانزیت تبدیل شده اند .

خدمات حمل و نقل ریلی بین المللی شامل انجام امورات گمرکی در گمرک کشور ورودی ، اخذ مجوز حمل و نقل از سازمان حمل و نقل ریلی جمهوری اسلامی ایران ، اخذ مجور حمل و نقل از خانه گمرک ایران ، انجام امورات مربوط به ردگیری واگنها ، خدمات باربریو حمل و نقل ریلی ، واردات کالا ، تخلیه کالا ، تخلیه و حمل به انبار (انبارداری رایگان به مدت ۳۰ روز) ، تخلیه در انبار ، قراردادن کالا در کانتینر ها در انبار ، توزیع کالا در مقصد نهایی و .. می باشند .

حمل و نقل داخلی دریایی : این روش لجستیک ترانزیت عدم عبور از کریدور های ترانزیتی بندری را شامل می شود و به علت عدم درگیری کشور های خارجی در خرید و فروش تابع قوانین تجارت و ترابری داخلی کشور است .

خدمات حمل و نقل دریایی کالا شامل محدود به یک شیوه لجستیک نمی باشد و روش های مختلفی از جمله روش ( کراس استافینگ ) Cross Stuffing ، روش (ترانشیپ) Transshipment ، روش (چارترینگ)  Chartering ، روش گروپاژ و پروژه‌ای  ، حمل و نقل دریایی کالاهای فله (BULK) ، استفاده از کانتینر یخچالی .

حمل و نقل داخلی هوایی : کالای مختلفی در قالب سرویس های پیک ، پست و ترانزیت قابلیت حمل لجستیک از طریق ناوگان هوایی را دارند . اگر در حمل کالا با استفاده از هواپیما ، از کریدور های مرزی عبور نشود به آن حمل هوایی داخلی بار گفته می شود .

 حمل و نقل داخلی زمینی(جاده ای) : حمل و نقل داخلی زمینی شامل خدماتی همچون اتوبار ، پیک ، پست ، تاکسی های تلفنی و اینترنتی ، سرویس های خرید کالا و .. هستیم . در این سرویس ها از مرز های کشور عبور نمی شود .

حمل و نقل داخلی ریلی :  این سرویس ها با استفاده از ناوگان ریلی کالا مورد نظر تجاری را حمل می کنند . ترانزیت داخلی با قطار از طریق خطوط ریلی نیازی به عبور از مرز های کشور نیست . با توسعه این روش و وجود کریدور های داخلی مناسب از ترافیک و آلودگی های زیست محیطی و صوتی جلوگیری می شود .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.